Meranie zraku

Meranie zraku pre ostré a jasné videnie

Samotné meranie zrakovej ostrosti začína krátkou konverzáciou o vašom zdravotnom stave a osobných zrakových problémoch. Optometrista vám položí otázky o vašej všeobecnej zdravotnej anamnéze a akýchkoľvek ťažkostiach s vaším zrakom. Tieto informácie pomáhajú pri samotnom meraní.

Ďalším krokom je meranie pomocou autorefraktometra, pomocou ktorého optometrista zmeria vašu tzv. objektívnu refrakciu. To znamená dioptrickú vadu do diaľky. Vyšetrenie je nebolestivé a rýchle. Meranie autorefraktometrom je dôležitou súčasťou vyšetrenia zraku. Predpísať dioptrie na len základe takéhoto merania nie je vhodné. Výsledok meranie len pomáha pri stanovení subjektívnej refrakcie a teda určení dioptrií.

Potom nasleduje stanovenie správnej korekcie, ktorá je kľúčovou súčasťou merania zraku. Optometrista vám nasadí skúšobný rám, ktorí obsahuje rôzne šošovky, tie vám bude meniť, zatiaľ čo sledujete rôzne obrazy alebo písmená. Optometrista bude meniť šošovky a požiada vás, aby ste mu poskytli informácie o tom, aké obrazy alebo písmená vidíte jasne a ostro. Na základe vašich odpovedí a spätných väzieb optometrista určí vašu dioptrickú korekciu. Táto informácia naznačuje, aké silné šošovky potrebujete na korekciu vášho zraku.

Meranie zraku pre ostré a jasné videnie
Očná Optika Rubín Trnava

Celý proces merania zraku v očnej optike je prispôsobený tak, aby zistil presnú dioptrickú korekciu a pomohol vám vybrať si vhodné okuliare alebo kontaktné šošovky. Dôkladná spolupráca s optometristom a poskytnutie presných informácií o vašom zraku je dôležité pre úspešné určenie správnej dioptrickej korekcie a dosiahnutie ostrého a jasného videnia.

Optometrista vám ukáže rôzne typy okuliarových rámov, aby ste si mohli vybrať ten, ktorý sa vám páči. Ak preferujete kontaktné šošovky, budete podrobene poučení o ich vkladaní, odstraňovaní a starostlivosti o ne.

Spolupracujeme výhradne s najkvalitnejšími výrobcami dioptrických šošoviek, ktorí ponúkajú viacero možností korekcie zraku. Jednoohniskové okuliarové šošovky korigujú jednu úroveň korekcie a sú preto vhodné pre osoby v každom veku. Progresívne okuliarové šošovky upravujú Vaše videnie plynule v troch rôznych zónach. Vďaka tomu môžete za prostredníctvom jedinej okuliarovej šošovky vidieť na rôzne vzdialenosti.